15-21 Kasım haftası İstanbul’da öne çıkan kültür sanat etkinliklerini sizler için listeledik. Haydi takvimimize hep birlikte bir göz atalım.

15 Kasım Pazartesi – Klasik Keyifler Brandenburg Konçertolarını Yeniden Düşünmek 1. Gün

Alman Barok bestecisi Johann Sebastian Bach’ın meşhur Brandenburg Konçertoları ve eserlerin 300. yılını kutlamak için bestelenen altı yeni eserden oluşan program, iki konser şeklinde dinleyicisini bekliyor. 1. Gün Brandenburg Konçertoları 1-2-4’e çağdaş eşler olarak altı yeni eserden Pehlivan, Gençkal ve Kilis eşlik edecek.

Etkinlik Alanı: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Biletler için tıklayınız.

16 Kasım Salı – Klasik Keyifler Brandenburg Konçertolarını Yeniden Düşünmek 2. Gün

Dünyanın farklı yerlerinden Manhattan Quartet, CSO, Hezarfen Ensemble, Hoppa Project, gibi saygın müzik gruplarından ya da Mimar Sinan Ünv., Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Bilkent Üniversitesi gibi kurumlardan 24 müzisyenin bir araya geldiği konserde, 2. gün Brandenburg Konçertoları 3-5-6’ya çağdaş eşleri olarak Toraman, Kahraman, Khujaeva eşlik edecek.

Etkinlik Alanı: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Biletler için tıklayınız.

Tanzimat’tan Cumhuriyet’e: Ressam Hocaların Ressam Öğrencileri

Sakıp Sabancı Müzesi’nde yer alan sergi, Hoca Ali Rıza, Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekâi Paşa, İvan Konstantinoviç Ayvazovski, Şevket Dağ, Hikmet Onat, Hüseyin Avni Lifij, İbrahim Çallı, Nazmi Ziya Güran’ın yanı sıra öncü kadın sanatçılardan Mihri (Müşfik) Hanım’ın aralarında olduğu sanatçıların 115 eserini bir araya getiriyor.

Ayrıca Salı günleri 10.00 -18.00 arası müzeyi ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik Alanı: Sakıp Sabancı Müzesi

17 Kasım Çarşamba – Boğaz’da Yoga

Boğaz manzarası eşliğinde bedenini ve ruhunu dinlendirmek isteyenler bu etkinliği kesinlikle kaçırmamalı. Ayrıca Duygu Erokan’ın eğitmenliğini yaptığı derslere her seviyeden yoga severler katılabiliyor. Sabah 10.00 – 11.00 arasında gerçekleşecek olan derslere Sait Halim Paşa yalısı ev sahipliği yapacak.

Etkinlik Alanı: Sait Halim Paşa Yalısı

Biletler için tıklayınız.

18 Kasım Perşembe – Feramuz Pis!

İKSV tarafından düzenlenen 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde geçen sene prömiyerini yapan Feramuz Pis! bu yıl da sahnede. Yaklaşık 70 dakika süren bu tek perdelik oyunda düş ve gerçeğin sınırları ortadan kalkıyor. Bu oyunda doğuştan özel gereksinimli bir genç olan Feramuz ve ailesinin dünyasına tanık olacaksınız.

Etkinlik Alanı: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Biletler için tıklayınız.

19 Kasım Cuma – Kuşlar (Alfred Hitchcock)

Yönetmenliğini Alfred Hitchcock’un yaptığı 1963 yapımı Kuşlar filmi “Hitchcock Renkli” özel gösterimleri kapsamında yeniden seyirciyle buluşuyor. Filmde kuşlar garip davranmaya ve daha sonra sebepsiz yere insanlara saldırmaya başlar. Zira bir süre sonra bu kasaba halkı için ölümcül bir hale gelir. Bu klasikleşmiş kült filmi beyaz perdede izleyemeyen genç kuşak için güzel bir fırsat Cuma akşamı sizleri bekliyor.

Etkinlik Alanı: Beyoğlu Sineması

Biletler için tıklayınız.

20 Kasım Cumartesi – Dark Tranquillity Konseri

İsveçli melodik death metal grubu Dark Tranquillity 20 Kasım’da İstanbul’da sahneye çıkıyor. En son ülkemizde 2015 yılında Rock Off festivalinde sahneye çıkan grup bu sefer geçtiğimiz kasımda çıkardıkları albümleri Monument turnesi kapsamında tekrar ülkemize geliyor. Ayrıca grup ayrıca İstanbul’dan önce, 18 Kasım tarihinde Ankara’da ve 19 Kasım tarihinde İzmir’de konser verecek.

Etkinlik Alanı: Küçükçiftlik Park

Biletler için tıklayınız.

21 Kasım Pazar – Sessizlikte Diyalog

Sessizlikte Diyalog sergisinde 60 dakika boyunca sıra dışı bir deneyim sizleri bekliyor. Katılımcıların tamamen sessiz bir ortamda sözsüz iletişimi keşfedecekleri bu sergide işitme engelli rehberler sizlere eşlik ediyor olacak.

Etkinlik Alanı: Turkcell Diyalog Müzesi

Biletler için tıklayınız.

Ayrıca bu haftayı evde geçireceklere Kaygı Sineması: Endişe ve Öfkeyle Yoğrulmuş 7 Film yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz. İyi haftalar!