22-28 Kasım haftası İstanbul’da öne çıkan kültür sanat etkinliklerini sizler için listeledik. Haydi takvimimize hep birlikte bir göz atalım.

22 Kasım Pazartesi – Kral Lear

Shakespeare’in en önemli trajedilerinden biri olan Kral Lear, Zorlu PSM’de yeniden sahnede! Kral Lear’ı canlandıran Haluk Bilginer aynı zamanda oyunun çevirmenliğini de üstlendi. 2 perde ve toplamda 140 dakika sürecek oyunu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Etkinlik Mekanı: Zorlu PSM

Biletler için tıklayınız.

23 Kasım Salı – Fırat Devecioğlu ile Engin Geçtan Atölyesi: Seçkin Bir Düşünürden İnsan Benliğine Ayna

Türkiye’de ilk kez psiko-felsefe workshopları başlatarak, THINK House kayda değer bir kültür hareketine imza atıyor. Ayrıca felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen programlarını, klasik atölye/workshop anlayışından çıkararak, birer sosyo- gösteriye dönüştürüyor.

Etkinlik Mekanı: Think House

Biletler için tıklayınız.

24 Kasım Çarşamba – Toz

25. Tiyatro Festivali kapsamında seyirciyle buluşan oyun tek perde 65 dakika sürmekte. Başrolde Zerrin Tekindor’un yer aldığını bu tiyatro oyununda güzeller güzeli ev kadını bir anne ile titiz avukat bir babanın tek kızı Handan’ın hikayesini seyrediyoruz.

Etkinlik Mekanı: Alan Kadıköy

Biletler için tıklayınız.

25 Kasım Perşembe – Amadeus

Yoğun ilgi gören Amadeus müzikali bu perşembe tekrar Zorlu PSM’de sahnede! Başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri) ve Okan Bayülgen’in (Wolfgang Amadeus Mozart) paylaştığı oyun geçen seneden beri büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Mozart ve Salieri’nin ilişkisine odaklı hikaye tekrar seyircisiyle buluşmayı bekliyor.

Etkinlik Mekanı: Zorlu PSM

Biletler için tıklayınız.

26 Kasım Cuma – Bülent Ortaçgil Konseri

Ünlü şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Bülent Ortaçgil, 26 Kasım’da Kadıköy sahnesinde sevenleriyle buluşmayı bekliyor.

Etkinlik Mekanı: Kadıköy Sahne

Biletler için tıklayınız.

27 Kasım Cumartesi – LIA “Hayatı Kodlamak”

Avusturyalı sanatçı LIA’nın internet projeleri, çizim ve resim sanatını dijital ikonlar ve algoritmalarla birleştirdiği sergiyi son günü olan 27 Kasım’da kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca serginin küratörlüğü Ceren ve Irmak Arkman üstleniyor.

Etkinlik Mekanı: Kalyon Kültür

28 Kasım Pazar – Kremerata Baltica

Günümüzün en iyi kemancılarından biri olan Gidon Kremer’in kurduğu ve sanat yönetmenliğini yaptığı Kremerata Baltica bu pazar dinleyecisiyle buluşuyor.

Etkinlik Mekanı: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Biletler için tıklayınız.

Bir önceki haftanın etkinlikleri için:

15-21 Kasım Haftası Öne Çıkan Etkinlikler